Penzion


Majitel (provozovatel) penzionu, by si měl nejprve sám zodpovědět několik otázek:

 
- Jak velký a pro kolik osob bude penzion určen?
 
- Jaké služby bude nabízet?
 
- Co více než okolní penziony bude nabízet - jaká je přidaná hodnota?
 
- Pro jakou klientelu bude penzion určen? Cenová hladina?
 
- Bude využíván celoročně nebo jen přes sezónu?
 
- Bude využíván nárazově? Jen víkendy?
 
- Bude potřeba v létě klimatizovat?
 
- Bude potřeba v zimě vytápět?
 
- Bude potřeba vyhřívat bazén nebo bude potřeba velké množství užitkové vody?
 
- Máte čas se věnovat obsluze topení?
 
Odpovědi na uvedené otázky mohou velmi výrazně ovlivnit výběr vhodného systému na vytápění či klimatizaci penzionu.
 
Jistě se shodneme, že jinak budete uvažovat pokud bude penzion umístěn v horách, kam jezdí hosté především v zimě na lyže.
 
K jinému závěru přijdete, pokud bude penzion postaven v nížině u vody nebo v oblasti, kde se pěstuje vinná réva. Velmi důležité pro každého majitele penzionu jsou provozní náklady - energie.
 
Ihned v počátku je potřeba zvážit, jaké jsou v dané lokalitě dostupné zdroje a jaká je jejich vydatnost.
 
Zemní plyn? Elektřina? Dřevo?
 
Nyní Vám můžeme nastínit některé varianty řešení vytápění případně klimatizace penzionu:
 
1. Plynový kotel s radiátory v kombinaci s klimatizacemi a centrálním vysavačem. Plynový kotel zajistí ohřev užitkové vody a standardní vytápění pokojů. Klimatizace zajistí komfortní teplotu v letních měsících a v jarních a podzimních měsících dokáže velmi rychle zvýšit teplotu v pokoji z temperanční úsporné teploty na komfortní teplotu. Centrální vysavač zrychlí a zkvalitní úklid pokojů a chodeb.
 
2. Elektrické podlahové topení v kombinaci s klimatizacemi a centrálním vysavačem. Podlahové topení zvýší podstatně komfort pokoje a v koupelně se stane její nepostradatelnou součástí. Klimatizace zpříjemní letní měsíce, ale navíc umí v jarních a podzimních měsících daný pokoj velmi efektivně, rychle a levně vytopit na požadovanou komfortní teplotu. Získáte navíc přímotopnou levnou sazbu na elektřinu, kterou můžete využít i na klimatizování, běžnou spotřebu penzionu, ale i pro vířivou vanu či saunu.
 
3. Tepelné čerpadlo s teplovodním podlahovým topením a multifunkčními radiátory (topí nebo klimatizují) doplněné o centrální vysavač. Tepelné čerpadlo hraje velmi významnou univerzální roli. Do systému dodává teplo nebo chlad dle požadavku. Lze využít na vytápění celého penzionu, klimatizování v letním období, ohřev užitkové vody případně bazénové vody. Získáte navíc přímotopnou levnou sazbu na elektřinu, kterou můžete využít i na běžnou spotřebu penzionu, ale i pro vířivou vanu či saunu. Podobně jako v případě klimatizace, dokáže multifunkční radiátor zvýšit teplotu pokoje z udržovací temperanční teploty na komfortní teplotu.
 
4. Klimatizace s funkcí tepelného čerpadla a elektrickou topnou rohoží v koupelně. Tento systém je vhodný především pro sezónu od jara do podzimu. Klimatizace v tomto případě má především daný pokoj vytápět v jarních a podzimních měsících. Během letních horkých dnů klimatizovat. Velmi rychlá reakce na změnu teploty je přínosná z důvodu úspory nákladů na energie – vytápíte, jen když je pokoj obsazen hosty. Elektrická topná tohož výrazně zvyšuje hostům komfort a v zimních měsících zajistí úspornou temperaci - zabrání promrznutí celého pokoje. Tento systém rovněž využívá levné přímotopné sazby na elektřinu pro vytápění, klimatizování, ohřev užitkové vody a běžný chod penzionu včetně vířivé vany a sauny.
 
5. Kotel na pelety nebo krbová kamna. Tento systém vytápění je vhodný do horských oblastí, kde je zpravidla dostatek dřeva na spalování a zároveň jsou hosté nebo majitel ochoten obsluhovat kotel či krb. Tento systém doporučujeme kombinovat minimálně s přímotopnými konvektory, které zabezpečí komfortní teplotu v penzionu, pokud není hlavním zdrojem tepla kotel nebo kamna. Na ohřev užitkové vody je zpravidla využíván elektrický ohřívač vody.
 
Na základě Vašich požadavků navrhneme možné varianty řešení a dáme doporučení, která je nejvhodnější.
 
Rozhodnutí je však vždy na Vás -  naše reference Penziony www.a-technology.cz/reference/penzion a Hotely http://www.a-technology.cz/reference/hotel
 
Věříme, že oceníte aplikaci pro vzádlené ovládání topení, klimatizace a ohřevu užitkové vody přes internet pomocí aplikace i4Comfort.
Nemusíte být stále přítomni na penzionu, aby jste měli základní záležitosti pod kontrolou.
Do systému i4Comfort umíme začlenit i dveřní západky, kterou můžete uvolnit pro případ nenadálého obsazení pokoje návštěvou.
Z realizací penzionů máme zkušenost, že je potřeba blokovat topení a klimatizaci v případě otevření oken (eliminujeme neduh topení a klimatizování při otevřeném okně).
Máme technologie využití tepla ze zvlhčeného vzduchu z koupelen a z odtékající vody z koupelny pro ohřev vody v bojleru - pomocí nerezového bojleru s integrovaným tepelným čerpadlem
 
Doporučujeme zvážit instalaci moderního systému i4Comfort, který umí řídit požadované technologie v penzionu pomocí chytrého telefonu (tabletu) přes internet.
Telefon se pask stává dálkvým ovladačem Vašeho topení, klimatizace, bojleru na teplou užitkovou vodu, větrací jednotky nebo například venkovního osvětlení, závlahy, sauny nebo např. filtrace bazénu.
Malý příplatek za nadčasový systém řízení je mnohanásobně kompenzován nejen komfortem ovládání, ale navíc snížíte náklady na energie - topíte / klimatizujete jen tehdy, když opravdu potřebujete.
Nestane se Vám pak, že jste zapomenuli něco zapnout nebo naopak vypnout.
i4Comfort Vám šetří čas, peníze a nervy.
Ovládání je naprogramováno na míru - je přehledné a jednoduché - funkční model i4Comfort si můžete otestovat
 
 
 
 

 

 banner

Kontaktní formulář


Weblogo
Certifikace


Copyright (C) 2014 A-technology, s. r. o., Všechna práva vyhrazena.

pracovní oděvy | webhosting netserv.cz | Tvorba webových stránek - Net Support