Hotel


 

Vždy je několik možností jak efektivně využít finanční prostředky a dosáhnout požadovaného komfortu při rozumných investičních nákladech s ohledem na minimalizaci nákladů na energie.
 
Představíme Vám možnosti řešení na reálných projektech v celkovém kontextu:
 
Hotel celnice v Břeclavi **** s wellness a kongresovým sálem
 
Jednoznačně padla volba na kombinaci tepelných čerpadel vzduch-voda v kombinaci s multifunkčními radiátory. Jako zdroj tepla a chladu slouží 4 jednotky tepelných čerpadel značky Ferroli, které zabezpečují vytápění a klimatizování všech pokojů pomocí univerzálních multifunkčních radiátorů zabudovaných do podhledů v chodbičce každého pokoje. Tepelné čerpadlo, každé s výkonem 17 kW zajišťuje i ohřev velkého množství užitkové vody pro zajištění vysokého komfortu ubytovaných hostů. Velkou výhodou multifunkčních radiátorů je jejich flexibilita při vytopení nebo vychlazení pokoje na komfortní teplotu v případě, že je pokoj rezervován - obsazen hosty. Není tudíž potřeba topit nebo klimatizovat v těch pokojích, které nejsou právě využívány. Je tak dosahováno výrazných úspor na energiích. Celý systém je řízen z centrálního pultu na recepci, kde v okamžiku obsazení pokoje je topení okamžitě aktivováno na plný výkon. Koupelny všech pokojů jsou vybaveny elektrickým podlahovým topením, aby bylo možné zajistit komfortní teplou podlahu i v letních měsícíh. Součástí každé koupelny je elegantní vysoušeč ručníků. Systém je možné doplnit o možnost automatického vypnutí topení nebo klimatizace v případě otevření okna nebo dveří na balkon.
 
Více se můžete dovědět z referenčního listu: Hotel celnice Břeclav ****
 
 
Apartmánový komplex Trnová u Prahy - domov s pečovatelskou službou
 
V roce 2010 naši společnost A -TECHNOLOGY s.r.o. oslovila projekční kancelář s požadavkem na vypracování projektu pro apartmánový komplex se službami - domov s pečovatelskou službou pro seniory. Investorka zakoupila rozestavěný wellness hotel ve fázi nedokončené hrubé stavby.
 
Požadavkem investorky bylo, aby komplex poskytoval cca. 60 seniorům komfort na vysoké úrovni při udržení nízkých provozních nákladů na provoz celého komplexu.
 
Celý komplex se skládá ze dvou budov, které jsou spojeny krčkem v němž je recepce. V budově A, která se nachází vlevo od hlavního vchodu jsou kromě komfortně zařízených pokojů i velmi zajímavě vybavená vstupní hala se světlíkem a dále společenský sál s kavárnou. Ve sklepních prostorech je kuchyně s jídelnou, prádelna, vodoléčba, masérna, šatny pro zaměstnance, dílna pro volnočasové aktivity a tělocvična, která je používána zároveň jako kino. V budově B se nachází ordinace lékaře, sesterna s permanentní službou a pokoje pro seniory trvale připoutané na lůžko nebo s omezenou schopností se pohybovat. Budova B je podsklepena jen částečně, ve sklepení se nachází veškerá technologie pro vytápění, ohřev užitkové vody a vzduchotechnika.
 
Ke komplexu patří velký park s chodníčky a lavičkami pro příjemný pobyt v přírodě.
 
Stavba se skládá z nosné skeletové ocelobetonové konstrukce v kombinaci s porobetonovými tvárnicemi izolovaná minerální vatou. Střecha je plochá s hydroizolační fólií. Komfort a tepelnou pohodu obstarává kombinace okenních slunolamů a venkovních rolet.
 
Ve všech místnostech je rozvedeno podlahové vytápění na němž je marmoleum a PVC, v koupelnách jsou elegantní keramické obklady.
 
A-TECHNOLOGY s.r.o. dodala a zprovoznila úsporná tepelná čerpadla vzduch-voda od českého výrobce společnosti MasterTherm. V budově je nainstalováno 6 dvoukompresorových jednotek, kde každá jednotka má výkon 35,7 kW což při maximálním výkonu je 214 kW. Tento výkon je dle potřeby využíván na vytápění celého objektu pomocí vodního podlahového vytápění dále se dle potřeby ohřívá 2000 lt. užitkové vody a zároveň se ohřívá nebo chladí čerstvý vzduch proudící do budovy vzduchotechnikou. Všechna tato zařízení a moderní technologie řídí speciálně na míru vytvořený a naprogramovaný systém měření a regulace. Za pozornost stojí zmínit využívání tepla kompresorů v tepelných čerpadlech, která bez ohledu na to zda tepelné čerpadlo pracuje v režimu topení nebo chlazení, pro ohřev užitkové vody o výkonu 20 kW.
 
Aby byla zajištěna maximální funkčnost celého systému a především zdroje tepla, mají tepelná čerpadla svou IP adresu přes níž může servisní technik dozorovat a upravovat nastavení tepelných čerpadel.
 
Za účelem zvýšení komfortu tělesně postižených jsou instalovány u vchodu do nájezdové rampy elektrické topné rohože, které zabraňují namrzání sněhu a tvorbě náledí. Snižuje se tak výrazně riziko úrazů v zimních měsících.
 
Životnost budovy zvyšuje také vyhřívání odtokových vpustí na střechách obou budov.
 

 

 banner

Kontaktní formulář


Weblogo
Certifikace


Copyright (C) 2014 A-technology, s. r. o., Všechna práva vyhrazena.

pracovní oděvy | webhosting netserv.cz | Tvorba webových stránek - Net Support